2005 Eunice Rotary Zydeco Triathlon

All Divisions

May 21, 2005



 

------- SWIM -------

------- BIKE -------

------- RUN -------

Total

Place

Name

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Rate

Rnk

Time

Pace

Time

1

John Deshotel

42

6

2:05.0

20:50

1

26:14.4

22.9

2

12:26.9

6:13

40:46.3

2

Will Boggs

29

8

2:06.7

21:00

2

26:57.2

22.3

1

12:22.0

6:11

41:26.0

3

John Fell

25

4

1:58.9

19:40

3

27:05.7

22.2

3

12:52.9

6:26

41:57.6

4

Nolan Norman

32

2

1:51.0

18:30

4

27:30.3

21.8

4

13:24.1

6:42

42:45.4

5

Mark Berard

19

5

1:59.9

19:50

9

29:46.7

20.2

6

13:52.2

6:56

45:38.9

6

Lawrence Uter

51

12

2:12.1

22:00

11

30:17.3

19.8

5

13:25.6

6:43

45:55.1

7

Jerry Richard

55

23

2:28.9

24:40

6

29:14.6

20.5

8

14:59.1

7:30

46:42.7

8

Ricky Tenney

45

28

2:39.7

26:30

5

28:52.9

20.8

9

15:18.8

7:39

46:51.5

9

Michael Manuel

46

25

2:36.8

26:00

7

29:26.7

20.4

10

15:20.0

7:40

47:23.5

10

Smitty Smith

35

14

2:15.2

22:30

13

31:02.7

19.3

7

14:15.0

7:08

47:33.0

11

Craig Matherne

37

37

2:53.0

28:50

10

29:59.0

20.0

12

15:27.4

7:44

48:19.4

12

Chris Comeaux

53

20

2:23.1

23:50

8

29:33.0

20.3

29

17:10.7

8:35

49:06.8

13

Rock Rodriguez

21

3

1:55.7

19:10

14

31:45.3

18.9

20

16:11.2

8:06

49:52.3

14

Marie Claude Belanger

31

13

2:14.8

22:20

16

33:00.8

18.2

22

16:27.7

8:14

51:43.3

15

Brandon Vidrine

22

11

2:11.3

21:50

23

34:22.7

17.5

15

15:46.0

7:53

52:20.1

16

Mark Cernigliaro

34

35

2:48.8

28:00

18

33:20.4

18.0

21

16:19.8

8:10

52:29.1

17

Jeff Janes

32

1

1:46.1

17:40

21

34:19.6

17.5

24

16:42.2

8:21

52:48.0

18

Bryan Fontenot

47

34

2:48.5

28:00

24

34:27.1

17.4

16

15:47.9

7:54

53:03.6

19

Bridget Bercier

53

3:51.7

38:30

12

30:23.1

19.7

45

19:22.9

9:41

53:37.8

20

Sarah Voorhies

25

43

3:08.7

31:20

19

33:59.1

17.7

23

16:37.3

8:19

53:45.2

21

Andrew Gerard

35

41

3:04.3

30:40

27

35:06.8

17.1

18

15:54.0

7:57

54:05.2

22

Jefferey Carpenter

47

18

2:22.4

23:40

25

34:44.3

17.3

28

17:08.6

8:34

54:15.4

23

Chas Bourgeois

25

9

2:08.7

21:20

22

34:19.7

17.5

34

17:52.2

8:56

54:20.6

24

Allen Darbonne

38

15

2:18.8

23:00

17

33:09.6

18.1

43

18:55.8

9:28

54:24.2

25

Andy Todd

24

26

2:38.4

26:20

15

31:58.0

18.8

49

20:25.2

10:13

55:01.7

 
 

------- SWIM -------

------- BIKE -------

------- RUN -------

Total

Place

Name

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Rate

Rnk

Time

Pace

Time

26

J D Williams

34

55

3:57.4

39:30

26

34:58.9

17.2

25

16:42.5

8:21

55:38.9

27

Benjamin Granger

21

7

2:05.2

20:50

39

37:55.2

15.8

14

15:39.8

7:50

55:40.2

28

Eric Mouton

35

10

2:09.5

21:30

31

36:38.8

16.4

26

16:58.8

8:29

55:47.2

29

Curtis Stanford

30

21

2:24.5

24:00

28

35:14.4

17.0

38

18:31.5

9:16

56:10.5

30

Mitch Morris

15

51

3:42.3

37:00

36

37:10.7

16.1

11

15:21.5

7:41

56:14.6

31

Dustin Lamartina

31

19

2:22.5

23:40

37

37:11.7

16.1

27

17:00.7

8:30

56:35.0

32

Michael Driggs

30

17

2:22.3

23:40

35

37:09.4

16.2

30

17:18.7

8:39

56:50.5

33

Annette Besse

45

45

3:11.8

31:50

29

35:20.6

17.0

40

18:50.8

9:25

57:23.2

34

Danny Leblanc

36

40

3:01.8

30:10

20

34:09.6

17.6

48

20:17.9

10:09

57:29.4

35

Kenny Brown

44

16

2:22.3

23:40

47

39:53.5

15.0

13

15:37.6

7:49

57:53.6

36

Monique Prejean

17

47

3:26.8

34:20

32

36:40.5

16.4

36

17:59.7

9:00

58:07.1

37

Mitchell Legendre

23

31

2:44.1

27:20

33

36:46.1

16.3

42

18:55.2

9:28

58:25.5

38

Tammy Deshotel

40

30

2:44.0

27:20

34

36:50.2

16.3

41

18:53.5

9:27

58:27.8

39

Morgan Johnson

17

49

3:33.3

35:30

45

39:40.4

15.1

17

15:49.4

7:55

59:03.2

40

Scott Guidry

30

39

2:57.2

29:30

41

38:36.5

15.5

33

17:40.5

8:50

59:14.3

41

Phillip Smith

13

38

2:56.4

29:20

38

37:21.0

16.1

44

19:11.5

9:36

59:29.0

42

Gary Worshim

32

54

3:52.8

38:40

43

39:32.7

15.2

19

16:08.0

8:04

59:33.6

43

Jessica Alleman

19

22

2:24.5

24:00

40

38:13.7

15.7

47

20:11.7

10:06

1:00:50.0

44

Pete Medina

21

24

2:30.7

25:00

49

40:56.6

14.7

32

17:32.0

8:46

1:00:59.4

45

Jason Ray

32

36

2:49.3

28:10

51

41:25.7

14.5

31

17:20.8

8:40

1:01:35.9

46

Guylene Raffai

40

29

2:40.9

26:40

30

35:22.6

17.0

55

23:55.7

11:58

1:01:59.3

47

Ambrose Stearns

13

44

3:10.5

31:40

46

39:50.1

15.1

51

20:32.5

10:16

1:03:33.2

48

Elemer Raffai

39

42

3:04.4

30:40

42

38:55.7

15.4

54

21:33.9

10:47

1:03:34.2

49

Joseph McCright

47

27

2:39.7

26:30

52

42:45.5

14.0

39

18:33.0

9:17

1:03:58.2

50

Ronald Ante

36

32

2:44.8

27:20

53

42:47.6

14.0

37

18:27.6

9:14

1:04:00.1

 
 

------- SWIM -------

------- BIKE -------

------- RUN -------

Total

Place

Name

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Rate

Rnk

Time

Pace

Time

51

Angie Fontenot

34

33

2:47.8

27:50

50

41:19.0

14.5

46

19:54.6

9:57

1:04:01.5

52

Beth Mouton

19

50

3:36.8

36:00

44

39:37.7

15.1

53

20:59.4

10:30

1:04:14.0

53

Penny Daigle

34

57

6:39.3

66:30

48

40:29.3

14.8

35

17:58.9

8:59

1:05:07.6

54

Jennifer Mouton

30

48

3:31.8

35:10

54

44:06.4

13.6

52

20:39.2

10:20

1:08:17.5

55

Danielle Leblanc

29

52

3:47.5

37:50

55

44:21.7

13.5

57

25:49.1

12:55

1:13:58.4

56

Laura Grant

32

46

3:18.4

33:00

56

45:03.3

13.3

56

25:45.8

12:53

1:14:07.6

57

Gaylon Bates

65

56

4:16.8

42:40

57

49:30.0

12.1

50

20:29.8

10:15

1:14:16.8