2012 CajunMan Triathlon Relay

September 09, 2012


Results by FLeBoeuf@aol.com
 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time      Total Time    Pace

    1      485           Team Quinn / Kerst / Johnson                                       1:27:14.4         
                    485    Andy Quinn                    800M Swim      2       12:32.2       12:32.2  25:04/M
                    485    Paul Kerst                    21.3M Bike     1       48:20.9     1:03:13.3  26.4mph
                    485    Shawn Johnson                 5K Run         9       23:17.5     1:27:14.4   7:31/M
 
    2      495           Team RWB #2                                                        1:33:54.5         
                    495    Paul Barnes                   800M Swim      3       13:56.2       13:56.2  27:52/M
                    495    Jason Merchant                21.3M Bike     3       56:44.9     1:12:58.2  22.5mph
                    495    Ian Guedry                    5K Run         2       20:11.6     1:33:54.5   6:31/M
 
    3      483           Team Benoit / Fontenot                                             1:38:06.7         
                    483    Brent Benoit                  800M Swim      8       16:50.5       16:50.5  33:40/M
                    483    Cody Fontenot                 21.3M Bike     4       57:54.3     1:17:01.7  22.1mph
                    483    Kristie Benoit                5K Run         3       20:34.1     1:38:06.7   6:38/M
 
    4      482           Team Cucchiara / Istre                                             1:42:55.6         
                    482    Jason Cucchiara               800M Swim      9       17:07.4       17:07.4  34:14/M
                    482    Scott Istre                   21.3M Bike     6     1:00:23.5     1:19:57.3  21.2mph
                    482    Scott Istre                   5K Run         4       22:06.8     1:42:55.6   7:08/M
 
    5      497           Team Stripes                                                       1:44:15.9         
                    497    Casey Rollins                 800M Swim     10       17:17.8       17:17.8  34:34/M
                    497    Jorge Avalos                  21.3M Bike     5       59:50.6     1:18:51.1  21.4mph
                    497    Sarah Lancia                  5K Run        11       24:37.3     1:44:15.9   7:56/M
 
    6      488           Team Johnson / Gaubert                                             1:44:44.6         
                    488    Shannon Johnson               800M Swim      5       14:38.1       14:38.1  29:16/M
                    488    Grady Gaubert                 21.3M Bike     2       54:56.4     1:12:33.2  23.3mph
                    488    Grady Gaubert                 5K Run        16       31:20.3     1:44:44.6  10:06/M
 
    7      490           Team RWB                                                           1:44:58.3         
                    490    Hannah Daniel                 800M Swim      4       14:05.5       14:05.5  28:10/M
                    490    Amanda Ganey                  21.3M Bike     8     1:05:08.7     1:21:24.4  19.6mph
                    490    Angela Stewart                5K Run         6       22:47.1     1:44:58.3   7:21/M
 
    8      498           Team LeBlanc/Gary                                                  1:51:57.3         
                    498    Jordan Le Blanc               800M Swim     17       24:26.8       24:26.8  48:52/M
                    498    Brent Le Blanc                21.3M Bike     7     1:04:10.4     1:31:49.3  19.9mph
                    498    Seth Gary                     5K Run         1       19:04.3     1:51:57.3   6:09/M
 
    9      484           Team Bruni / Guillory/Rososco                                      1:54:09.8         
                    484    Shannon Bruni                 800M Swim     13       21:36.5       21:36.5  43:12/M
                    484    Rhonda Guillory               21.3M Bike    10     1:06:41.1     1:30:43.8  19.2mph
                    484    Steve Rososco                 5K Run         5       22:28.3     1:54:09.8   7:15/M
 
   10      496           Team G-5                                                           1:55:41.2         
                    496    Rob Newhill                   800M Swim     12       20:05.7       20:05.7  40:10/M
                    496    Mark Meyle                    21.3M Bike     9     1:05:32.5     1:28:06.5  19.5mph
                    496    Samuel Shepherd               5K Run        14       26:53.8     1:55:41.2   8:40/M
 
   11      481           Team Chadick / Fredieu / Bell                                      1:55:55.6         
                    481    Kelly Chadick                 800M Swim      1       11:56.6       11:56.6  23:52/M
                    481    Laina Fredieu                 21.3M Bike    13     1:14:06.7     1:28:41.1  17.2mph
                    481    Lisa Bell                     5K Run        13       26:30.3     1:55:55.6   8:33/M
 
   12      493           U.S. Air Force I                                                   1:58:52.2         
                    493    Mitchell Bares                800M Swim     15       23:47.4       23:47.4  47:34/M
                    493    James Lowe                    21.3M Bike    11     1:08:45.1     1:34:48.6  18.6mph
                    493    Austin Scalisi                5K Run        10       23:22.3     1:58:52.2   7:32/M
 
   13      486           Team Chandler / Jones / Huntley                                    2:02:32.3         
                    486    Suzanne Chandler              800M Swim     11       17:40.4       17:40.4  35:20/M
                    486    Shelly Jones                  21.3M Bike    14     1:17:14.9     1:38:13.6  16.5mph
                    486    Nick Huntley                  5K Run         8       23:13.4     2:02:32.3   7:29/M
 
   14      494           Team Hughes/Hayes/Curry                                            2:04:52.8         
                    494    Dara Hughes                   800M Swim      6       15:36.8       15:36.8  31:12/M
                    494    Tori Hayes                    21.3M Bike    15     1:19:17.0     1:37:51.7  16.1mph
                    494    Beth Curry                    5K Run        12       26:15.9     2:04:52.8   8:28/M
 
   15      489           Team Fontenot / Buta / Benjamin                                    2:08:47.9         
                    489    Nicole Fontenot               800M Swim      7       15:59.4       15:59.4  31:58/M
                    489    Stephanie Buta                21.3M Bike    12     1:12:09.6     1:31:15.1  17.7mph
                    489    Que Benjamin                  5K Run        17       36:51.7     2:08:47.9  11:53/M
 
   16      487           Team Benoits                                                       2:08:57.3         
                    487    Logan Benoit                  800M Swim     14       22:14.8       22:14.8  44:28/M
                    487    Jake Benoit                   21.3M Bike    16     1:19:31.4     1:44:50.2  16.1mph
                    487    Mark Benoit                   5K Run         7       23:12.1     2:08:57.3   7:29/M
 
   17      492           U.S. Air Force II                                                  2:17:02.3         
                    492    Chris Leeson                  800M Swim     16       23:52.1       23:52.1  47:44/M
                    492    Cory Johnson                  21.3M Bike    17     1:20:39.5     1:47:59.9  15.8mph
                    492    Billy Thibodeaux              5K Run        15       28:30.7     2:17:02.3   9:12/M