2010 Indian Creek Triathlon Relay Teams

June 13, 2010


Race Results: F LeBoeuf (fleboeuf@aol.com)
 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time      Total Time    Pace

    1      128           Team Hesser                                                        1:30:36.8   3:50/M
                    128    David Hesser                  .5 M Swim      3       16:10.2       16:10.2  32:20/M
                    128    Roderich Murchison            20 M Bike      1       51:02.1     1:07:45.9  23.5mph
                    128    George Brown                  3.1 M Run      2       22:22.8     1:30:36.8   7:13/M
 
    2      113           Team Hollier                                                       1:31:38.7   3:53/M
                    113    Scott Hollier                 .5 M Swim      2       15:53.6       15:53.6  31:46/M
                    113    Scott Hollier                 20 M Bike      2       53:02.6     1:09:31.4  22.6mph
                    113    Scott Hollier                 3.1 M Run      1       21:38.9     1:31:38.7   6:59/M
 
    3      167           Team Watson                                                        1:41:20.1   4:18/M
                    167    Erin Watson                   .5 M Swim      5       17:43.2       17:43.2  35:26/M
                    167    Jennifer Thorpe               20 M Bike      3       59:05.2     1:17:11.9  20.3mph
                    167    Mitzi Fairbsanks              3.1 M Run      4       23:46.2     1:41:20.1   7:40/M
 
    4      156           Team Sanders                                                       1:55:31.6   4:54/M
                    156    Shelli Stump                  .5 M Swim      7       21:09.2       21:09.2  42:18/M
                    156    Angele Sanders                20 M Bike      4     1:10:40.0     1:32:28.7  17.0mph
                    156    Dennis Stump                  3.1 M Run      3       22:34.1     1:55:31.6   7:17/M
 
    5      157           Team Leulex                                                        1:59:45.9   5:04/M
                    157    Trish Leulex                  .5 M Swim      6       18:52.8       18:52.8  37:44/M
                    157    Joel Martin                   20 M Bike      6     1:11:38.8     1:31:28.6  16.8mph
                    157    David Martin                  3.1 M Run      5       27:50.8     1:59:45.9   8:59/M
 
    6      155           Team Davis                                                         1:59:51.7   5:05/M
                    155    Haggai Davis                  .5 M Swim      4       16:40.4       16:40.4  33:20/M
                    155    Matthew Greene                20 M Bike      5     1:10:41.9     1:27:53.1  17.0mph
                    155    Ashley Greene                 3.1 M Run      9       31:35.0     1:59:51.7  10:11/M
 
    7      158           Team Dembrum                                                       2:00:37.3   5:07/M
                    158    Angela Dembrum                .5 M Swim      1       15:14.9       15:14.9  30:28/M
                    158    Stephen Englehardt            20 M Bike      7     1:13:27.9     1:29:14.3  16.3mph
                    158    Melissa Lewis                 3.1 M Run      7       30:47.3     2:00:37.3   9:56/M
 
    8      152           Team Tregre                                                        2:07:52.2   5:25/M
                    152    Dawn Tregre                   .5 M Swim      8       21:32.1       21:32.1  43:04/M
                    152    Annette Beuchler              20 M Bike      8     1:14:25.2     1:36:25.2  16.1mph
                    152    Annette Beuchler              3.1 M Run      8       30:58.9     2:07:52.2   9:59/M
 
    9      153           Team Muder                                                         2:09:37.3   5:30/M
                    153    Hannah Muder                  .5 M Swim      9       23:51.0       23:51.0  47:42/M
                    153    Matthew Dunbar                20 M Bike      9     1:16:32.1     1:41:02.7  15.7mph
                    153    Matthew Dunbar                3.1 M Run      6       28:03.6     2:09:37.3   9:03/M
 
   10      154           Team Sanders                                                       2:36:27.7   6:38/M
                    154    Brenda Sanders                .5 M Swim     10       33:33.9       33:33.9  67:06/M
                    154    Emily Green                   20 M Bike     10     1:22:13.7     1:56:10.8  14.6mph
                    154    Paula Davis                   3.1 M Run     10       39:43.5     2:36:27.7  12:49/M